Tarpteritorinio projekto dėka įsigytas naujas automobilis

vvgMarijampolės ir Sūduvos VVG baigia įgyvendinti Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Tarptautinis ir tarpteritorinis bendradarbiavimas” projektą „Kazlų Rūdos ir Marijampolės VVG kaimo plėtros veikėjų paslaugų tinklas siekiant darnios plėtros Suvalkijos regione“. Vienas iš paskutiniųjų šio projekto etapų- įsigytas automobilis RENAULT TRAFIC. Tai naujas 2014 metų gamybos 8 vietų automobilis. Rugsėjo mėnesį dar planuojama įrengti Šešupės upės pakrantėse stendus vandens turistams su informacija apie paslaugų teikėjus konkrečioje teritorijoje, taip pat įrenti ženklus rodančius privažiavimą prie konkretaus paslaugų teikėjo. Vaizdingose lankytinose vietose numatoma įrengti 5 poilsiavietes su stalu su suoliukais, siekiant didinti vietovės patrauklumą turistų atžvilgiu. Projekto pabaigoje bus dvi konferencijos, kuriose bus pristatyta projekto pasiekti rezultatai ir aptarta tolimesnė veikla.

Pagal šį projektą buvo įkurta bendra Sūduvos ir Marijampolės VVG asociacija „Sūduvos kraštas“, kurios valdyba yra atsakinga už šio projekto tęstinę veiklą. Rugpjūčio 20 d. įvyko šios organizacijos valdybos posėdis, kuriame aptartos projekto įgyvendintos veiklos bei paskutiniai projekto darbai. Posėdžio metu patvirtinti sublimacinių paslaugų įkainiai: puodeliai su logotipu nuo 15 Lt., marškinėliai su logotipu nuo 20 Lt., maži ženkliukai nuo 1,20 Lt., didesni nuo 1,70 Lt., suvenyriniai maži marškinėliai nuo 12 Lt., metaliniai raktų pakabukai nuo 10 Lt. Posėdžio metu buvo aptartas automobilio naudojimosi sąlygos ir nuspręsta teikti mokamas paslaugas 1,50 Lt. už vieną kilometrą bei 10 Lt. vienos valandos prastovos mokestį.

Siekiant supažindinti plačią visuomenę su abiejų savivaldybių kaimo plėtros veikėjų veikla numatoma vieną kartą ketvirtyje išleisti informacinį biuletenį, kuriame bus nemokamai viešinami kaimo plėtros veikėjų projektai, teikiamos paslaugos. Šis leidinys bus išvežiojamas po visas kaimo vietoves, nemokamai platinamas per kaimo parduotuves, bendruomenės centrus, seniūnijas bei įvairų renginių metu. Pirmasis šio leidinio numeris bus pristatomas baigiamųjų konferencijų metu, kurios įvyks rugsėjo mėnesį. Jose bus pristatoma projekto pasiekti rezultatai ir aptarti ateities perspektyvos. Pirmoji numatyta surengti rugpjūčio 12 d. 17 val. Puskelnių bendruomenės centre.

Tikime, kad šio projekto pasiekti rezultatai sudarys sąlygas teikti kompleksines paslaugas ne tik vietos kaimo plėtos veikėjams, bet ir vandens turizmo mėgėjams.